• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
Terapia śmiechem dla seniorów

Terapia śmiechem dla seniorów

 

Pani Ala jest samotna. Ma 76 lat, na twarzy historię swych smutków i bolesnych chorób. Będąc w szpitalu czuje się bezpiecznie, bo jest ktoś kto nie tylko jej pomoże, ale także z nią porozmawia. Każda wizyta Doktorów Clownów to dla niej czas śmiechu i relaksu, czas wesołych rozmów. „Bawię się z Wami jak małe dziecko, dawno już się tak dobrze nie bawiłam!”.

 Od początku działalności naszym celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Nasze działania kierujemy nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów w szpitalach, podopiecznych domów opieki i hospicjów. Bardzo często są to osoby samotne lub takie, które z powodu oddalenia od bliskich szczególnie potrzebują ciepła i uśmiechu. A tam gdzie potrzebny jest uśmiech wkraczają Doktorzy Clowni! 

Wizyty u osób starszych mają na celu nie tylko wsparcie w powrocie do zdrowia. Nasza obecność i bliskość pomagają zapomnieć o bólu, samotności i strachu. Wspieramy rozmową i dodajemy otuchy. motywujemy do aktywności, dzięki nam seniorzy chętniej biorą udział w zabiegach rehabilitacyjnych. 

Seniorzy bardzo doceniają nasze wizyty. Dla nich jesteśmy gościem, na które czekają, który poświęca im dużo uwagi. Ponieważ, jak mawiają nasi Doktorzy Clowni, w pracy z osobami starszymi najistotniejsze jest okazanie zainteresowania, a uśmiech jest furtką do rozmowy. 

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Masz pytania dotyczące darowizn?

22 844 82 03
kontakt@drclown.pl