• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497

Przekaż 1,5% podatku

Śmiech to najlepsze lekarstwo!

Możesz stosować go w dowolnych dawkach, a także podarować potrzebującym w szpitalach i placówkach specjalnych w całej Polsce.

Weź śmiech na poważnie i podaruj swojej 1,5%

Uśmiech nie tylko poprawia nastrój, ale korzystnie wpływa na zdrowie pacjentów. Masuje narządy wewnętrzne, dotlenia, poprawia krążenie krwi, obniża poziomu cholesterolu i ciśnienia, odpręża, pomaga w walce ze stresem. Dlatego uśmiechnij się i podaruj 1,5% swojego podatku dla hospitalizowanych dzieci, dorosłych i seniorów.
Dzięki Twojej pomocy nasi wolontariusze będą mogli wywoływać uśmiech na twarzach coraz większej liczby pacjentów!

Wypełniając deklarację PIT wpisz w odpowiednim polu nr KRS 0000024181

dziewczynka trzymająca w rękach pluszowego misia. Za nią dwoje wolontariuszy.

W czym pomoże 1,5% Twojego podatku?

Fundacja Dr Clown realizuje program „terapii śmiechem i zabawą” od 1999 roku, a dzięki środkom z 1,5% podatku, Doktorzy Clowni mogą go realizować w szpitalach i placówkach specjalnych w całej Polsce.

Obecnie Fundacja Dr Clown działa w ponad 20 oddziałach w całym kraju. Rocznie wolontariusze odwiedzają blisko 60 000 pacjentów szpitali i podopiecznych placówek specjalnych.

Wpłaty pochodzące z 1,5% w całości przekazywane są na działalność statutową Fundacji. Środki przeznaczane są na rozwój działalności oddziałów Fundacji Dr Clown w kraju, na zakup materiałów plastycznych i akcesoriów niezbędnych do prowadzenia działań przez Doktorów Clownów, na profesjonalne szkolenia dla wolontariuszy, a także na zakup upominków dla dzieci w szpitalach. Ponadto środki z 1% pozwolą na rozwój usługi Śmiechofon umożliwiającej spotkania online z wolontariuszami oraz organizowanie animacji pod szpitalnymi oknami w dobie pandemii.

Dlaczego Twoje 1,5% jest tak bardzo potrzebne?

Celem działań Fundacji Dr Clown jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci, seniorów, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Odwiedziny wolontariuszy pomagają przetrwać trudny czas leczenia oraz złagodzić napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą.
Dzięki środkom z 1,5% podatku, Doktorzy Clowni mogą realizować program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych w całej Polsce i dotrzeć z uśmiechem wszędzie tam, gdzie go brakuje!

KRS 0000024181

podstrona zaangazuj sie 1 procent 2

Terapia śmiechem? To działa!

Szpitalny korytarz na oddziale chirurgii. W jednej z sal, z policzkiem przyklejonym do szyby, czeka na Mamę 6-letnia Hania. Jest po poważnej operacji, zmęczona chorobą, bardzo tęskni do domu i do rodziców…Nagle drzwi na oddział otwierają się – wchodzi kolorowa, roześmiana grupa Doktorów Clownów. Doktor Gapa od razu dostrzega Hanię, podchodzi do szyby machając jej na powitanie. Doktor Melodia pokazuje dziewczynce, aby wzięła do ręki słuchawkę telefonu, który jest w izolatce, a sam zaczyna grać na ukulele. Specjalnie dla niej. Doktor Promyk robi zabawne miny, a twarz Hani powoli rozjaśnia się i pojawia się pierwszy, nieśmiały uśmiech, bo po chwili zamienić się w pełną radość. I tak zastaje ją Mama, która patrzy ze wzruszeniem na uśmiech córki, którego nie widziała na jej buzi od kilku dni!

Właśnie tak wygląda wizyta wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalu. Każda to bezcenny dar, dzięki któremu dzieci, takie jak Hania, odzyskują radość i motywacje do walki o zdrowie. Ty również masz wpływ na to, by pomóc im w walce z chorobą.

Pomóż nam zanieść uśmiech Hani i innym dzieciom w szpitalach!

 Przekaż swojej 1,5% podatku na uśmiech. KRS 0000024181


Kiedy Twoje 1,5% zacznie pomagać?

Urząd Skarbowy powinien przekazać środki z 1,5% podatku w terminie trzech miesięcy od daty otrzymania rozliczenia. Od tego momentu pieniądze pracują na uśmiech tych najbardziej potrzebujących.Programy PIT dostępne na naszej stronie nie umożliwiają swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego.
Program e-pity by e-file tel. serwisowy: 61 307 17 77 (8:00 - 16:00) | tel. awaryjny: 883 784 626 (16:00 - 20:00) | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Masz pytania dotyczące darowizn?

22 844 82 03
kontakt@drclown.pl