• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497

Co słychać
w Fundacji Dr Clown

W tym miejscu sprawdzisz, gdzie ostatnio przywróciliśmy uśmiechy i jakie akcje planujemy w najbliższym czasie.

Projekt - Wsparcie

Zbliżamy się do zakończenia projektu!!

Już w marcu 110 uczestników pracujących na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami projektu zakończy spotkania superwizyjne, których celem jest zapobieganie ich wypaleniu zawodowemu.

O projekcie

Dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 11 lokalizacjach w Polsce - Opolu, Sosnowcu, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i w Warszawie prowadzimy projekt mający na celu zapobieganie wypaleniu zawodowemu osobom pracującym z osobami niepełnosprawnymi i pomagającym im w aktywizacji społeczno-zawodowej. Projekt realizowany jest w okresie marzec 2023- marzec 2024 roku, w tym okresie każdy uczestnik odbędzie się 8 spotkań indywidualnych oraz 3 spotkania grupowe.

Nowy Projekt: "Mali Ambasadorzy Uśmiechu"

Wprowadź radość i chęć pomagania wśród uczniów swojej placówki! Jesteś przedstawicielem szkoły lub przedszkola?

Chciałbyś włączyć swoją placówkę w niecodzienną akcję, która nie tylko zainteresuje dzieci, ale także pomoże innym? To projekt dla Ciebie! Zapewniamy gotowe scenariusze zajęć, które pomogą dzieciom zrozumieć, jak ważny jest uśmiech i dobra energia. Efekty Waszych działań przekształcą się w wsparcie "terapii śmiechem" dla małych pacjentów.

Zgłoś się już teraz

Zgłaszam placówkę

Projekt - Wsparcie

"Projekt- Wsparcie”

Jesteśmy na półmetku projektu.
Dzięki dofinasowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 110 osób pracujących z osobami z niepełnosprawnościami w 11 lokalizacjach w Polsce - Opolu, Sosnowcu, Katowicach, Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie i w Warszawie. Każdy uczestnik odbywa 8 spotkań indywidualnych oraz 3 spotkania grupowe, których celem jest zapobieganie ich wypaleniu zawodowemu

Projekt realizowany jest w okresie marzec 2023- marzec 2024 roku.

Uśmiechniętych Świąt życzy Fundacja Dr Clown

Wśród nocnej ciszy... pamiętajmy o tym, co ważne.

O rodzinie, bliskich, przyjaciołach. O uśmiechu!
O tym, co czyni nas ludźmi. O otaczającym świecie i zmianach.
Niechaj ten czas będzie powrotem do tego, co w nas najlepsze!
Drodzy przyjaciele Fundacji Dr Clown!
Życzymy Wam ciepłych, rodzinnych i wypełnionych szerokimi uśmiechami Świąt Bożego Narodzenia.
A nadchodzący rok 2024 niech wypełniony będzie szczęściem i sukcesami. 

Spełnienia marzeń i pomyślnej realizacji wszystkich planów!
 
Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown 

Fundacja Dr Clown i Many Mornings po raz 4. łączą siły!

Już po raz czwarty wspólnie z Many Mornings zorganizowaliśmy akcję Dr Monkey. W tym roku blisko 700 osób z całej Polski połączyło siły, by wspólnie uszyć 2350 skarpetkowych małpek dla małych pacjentów!

Maskotki powstały dzięki zaangażowaniu grup seniorów, uczniów oraz zespołów pracowników Alior Bank SA i BNP Paribas Bank Polska. Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Gotowe małpki Doktorzy Clowni przekazali do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i Izby Przyjęć dziecięcych, a także do karetek pogotowia w 32 placówkach medycznych na terenie całej Polski. Te wyjątkowe maskotki, oprócz tego, że są piękne i kolorowe, mają bardzo istotne zadanie - łagodzić strach dzieci w trakcie trasnportu do szpitala i podczas badań. 

Małpki powstały w duchu #lesswaste, z niewykorzystanych surowców w produkcji kolorowych skarpetek. Szablony zostały wykonane z skarpetek drugiego gatunku, które ze względu na nawet niewielkie, niemal niewidoczne defekty, nie mogły trafić do sprzedaży. Napełniane są nićmi dziewiarskimi z zakładu produkcyjnego Many Mornings.

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Partnerzy biznesowi

 • Partner Lego
 • Partner Mars
 • PZU
 • Partner T-Mobile
 • Partner Bank BPH
 • Partner Flying Tiger
 • Partner Speedmail
 • Partner Toyota
 • Partner Perfetti
 • Partner Deloitte
 • Partner Loreal
 • Partner Okaidi
 • Partner Alior
 • SPC
 • Partner Dental Club

  Masz pytania dotyczące darowizn?

  22 844 82 03
  kontakt@drclown.pl