• Nr konta: 22 1090 2851 0000 0001 4759 5497
Zostań wolontariuszem

Zostań wolontariuszem

Barwne stroje, fantazyjne peruki i obowiązkowo kolorowy nosek na twarzy! Do tego wielkie serca, mnóstwo pozytywnej energii i promiennych uśmiechów. To my – Doktorzy Clowni! Chcesz zostać jednym z nas? Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu, aby zostać menadżerem uśmiechu!

W ramach programu „terapii śmiechem” odwiedzamy regularnie pacjentów w szpitalach i placówkach specjalnych. Aby przywrócić uśmiech na ich twarzach i wzmocnić w nich motywację do walki z chorobą stosujemy różne metody – zabawy, „magiczne sztuczki”, pokazy żonglerki, ale również wspierające rozmowy. Działania naszego wolontariatu skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do osób dorosłych i seniorów – oni także potrzebują uśmiechu!

Jest nas już całkiem sporo – aktualnie w Fundacji Dr Clown działa kilkuset wolontariuszy! Wciąż jednak na naszą wizytę czekają podopieczni w wielu placówkach, dlatego zachęcamy Cię do podzielenia się pozytywną energią i dołączenia do naszego zespołu! Aby zostać Doktorem Clownem należy mieć ukończone 18 lat, natomiast nie wyznaczyliśmy górnej granicy wieku - zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, także te będące już na emeryturze!

Zastanawiasz się, czy warto? Zapewniamy Cię, że TAK!

Jako wolontariusz Fundacji Dr Clown będziesz:

 • realizować program „terapii śmiechem” 
 • rozdawać uśmiechy, podtrzymywać na duchu i dawać radość tym, którzy najbardziej tego potrzebują, a to daje ogromną satysfakcję!
 • realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne
 • działać na wielu polach, dzięki czemu wykorzystasz w pełni swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie (szukamy osób o najróżniejszych umiejętnościach!)
 • poznawać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi
 • uczestniczyć w wartościowych i pasjonujących szkoleniach (artystycznych, psychologiczno-pedagogicznych, medialnych)

Zostań Doktorem Clownem i zmieniaj świat na lepsze!

Zgłoś się do wybranej koordynatorki

podstrona zostan wolonrariuszem 2

Kto może zostać wolontariuszem, jakie wymagania musi spełniać?

Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat oraz aktualne badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych lub zgodę na jego wykonanie w najbliższym czasie. Przed pierwszą wizytą w szpitalu należy także uzyskać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.

Co muszę zrobić, by zostać wolontariuszem?

W pierwszym kroku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następnie od koordynatora oddziału Fundacji Dr Clown, który jest nabliżej Twojego miejsca zamieszkania, otrzymasz informację o terminie spotkania szkoleniowo-rekrutacyjnego.

Nie jestem typem energetycznego showmana. Czy to znaczy, że nie nadaję się na Doktora Clowna?

Doktorami Clownami, którzy z sukcesami pomagają innym, zostają osoby o bardzo różnym charakterze i temperamencie. To dla nas bardzo cenne, ponieważ dzięki różnym osobom w zespole, jesteśmy w stanie odpowiadać na różne potrzeby naszych podopiecznych. Naszym zdaniem „każde dziecko znajdzie swojego wolontariusza”. Czy jako energetyczny showman, czy refleksyjny introwertyk, jako Doktor Clown możesz pomagać i uczynić wiele dobrego!

Nie mam ukończonych 18 lat. Czy jako osoba niepełnoletnia mogę zostać wolontariuszem?

Podopiecznych w szpitalu w roli Doktora Clowna mogą odwiedzać wyłącznie osoby pełnoletnie. W większości dddziałów Fundacji Dr Clown możesz jednak włączyć się w inne działania jak np. brać czynny udział w współtworzeniu akcji promocyjnych i różnego typu wydarzeń.

Kiedy mogę przystąpić do rekrutacji?

Główny nabór wolontariuszy Fundacji odbywa się dwukrotnie w ciągu roku: w marcu i październiku. Nie musisz jednak czekać! W każdej chwili możesz skontaktować się w lokalnym koordynatorem oddziału i zgłosić gotowość do dołączenia do zespołu Doktorów Clownów.

Uśmiech pomaga leczyć. Poważnie!

Dotlenia, odpręża, poprawia odporność – to jedne z licznych, dobroczynnych właściwości uśmiechu. To właśnie z jego pomocą Doktorzy Clowni pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, prowadząc w polskich szpitalach terapię śmiechem.

 • Jesteśmy
  w całej Polsce
 • Pomagamy dzieciom,
  dorosłym i seniorom
 • Mamy ponad 20 lat
  doświadczenia
  w śmiechoterapii
 • Ponad milion
  wywołanych uśmiechów

Dlaczego Twoja pomoc
jest potrzebna?

Pobyt w szpitalu łączy się z bólem, cierpieniem, brakiem poczucia bezpieczeństwa i samotnością. Doktorzy Clowni, wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają dzieciom zapomnieć o strachu i dodają siły w powrocie do zdrowia.

Ty również możesz pomóc w realizacji programu "terapii śmiechem" w całej Polsce. Dzięki Twojemu wsparciu Doktorzy Clowni będą mogli dotrzeć z uśmiechem i dobrą energią do jeszcze większej liczby pacjentów w szpitalach i podopiecznych hospicjów.

Zobacz więcej

Masz pytania dotyczące darowizn?

22 844 82 03
kontakt@drclown.pl